Rozlicz pit w Kaliszu

KALISZ:
rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT Kalisz) jest obowiązkowe dla większości pracujących osób w naszym państwie, które otrzymały w określonym roku dochód, który podlega opodatkowaniu.

W przypadku dochodów uzyskiwanych z pracy na podstawie umowy o pracę, pracodawca pobiera zaliczki na podatek dochodowy oraz odprowadza je do urzędu skarbowego. Tymczasem w ciągu roku podatnik może zdobyć inne dochody, takowe jak np. wynagrodzenia za pracę na zasadzie umowy zlecenia, umowy o dzieło, dochody z tytułu najmu czy dzierżawy nieruchomości, które nie podlegają pobraniu zaliczek na podatek. W niniejszym przypadku podatnik jest zobowiązany do indywidualnego rozliczenia podatku dochodowego.

Istnieją jednak określone sytuacje, gdy podatnik jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji podatkowej, np. gdy jego dochód w określonym roku nie przekracza ustalonej kwoty albo gdy zdobył całkiem dochody z tytułu umowy o pracę na podstawie jednego kontraktu u jednego pracodawcy, a jego dochód nie przekroczył w niniejszym roku 85 528 zł.

W wszelakim przypadku należałoby jednakże skontaktować się z urzędem skarbowym lub doradcą podatkowym w celu uzyskania szczegółowych informacji i porad.

Oceń stronę

Ocena: 5.5/10 (2 głosów)

Komentarze:

Musisz być zalogowany żeby dodać komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Etui na iphone

Etui na iphone »Dodano - 26.11.2017

Etui na Iphony. Zrób sobie przyjemność i zamów niepowtarzalne casy na iPhona. Casy są świetne na poprawienie sobie nastroju. Mogą być także doskonałe na prezent. W ofercie: Eleganckie i użyteczne etui. Kolor niebieski etui. iPhone jest urządzeniem mobilnym firmy Apple. Pierwsza generacja iPhone nazywana 2G została zapr... zobacz szczegóły wpisu »

Lampy do salonu

Lampy do salonu »Dodano - 09.11.2018

Urządzanie domu nie należy do najprostszych. Gdyż całość musi ze sobą współgrać pod względem koloru, kształtu, bądź funkcji. Rozplanowanie wszystkiego niejednokrotnie więcej zajmuje czasu niż samo ustawianie. Jak widać liczy się przede wszystkim koncepcja. Bez niej na pewno w danym pomieszczeniu panowałby bałagan. W ur... zobacz szczegóły wpisu »

Metody zwalczania korników

Metody zwalczania korników »Dodano - 16.11.2018

Dbanie o własność jest niezwykle znaczące. Świadczy toż o owym, iż doceniamy owo co posiadamy. Jakkolwiek tak rzeczywiście nie da się wszystkiego dopilnować. Jednak mimo wszystko winno się być niezwykle czujnym, zaś już zwłaszcza jeśli chodzi o przedmioty zrobione z drewna. Dla owych największym niebezpieczeństwem są k... zobacz szczegóły wpisu »

Biuro rachunkowe jaworze

Biuro rachunkowe jaworze »Dodano - 26.10.2018

Bez najwęższych wątpliwości prowadzenie swej działalności ma rozmaite zakresy. Tu potrzeba być na bieżąco dosłownie we wszystkim, natomiast już z pewnością zacząć współpracę z właściwymi profesjonalistami. Jest owo szczególnie ważne w księgowości. Jest toż system ewidencji, zaś ponadto jeden z głównych elementów rachun... zobacz szczegóły wpisu »

Maeda

Maeda »Dodano - 09.11.2018

Budownictwo jest dziedziną wyjątkowo wymagającą. Gdyż tu potrzebnych jest dużo specjalistów do zrealizowania nawet jednego zlecenia. Acz owoce owej pracy są niezwykłe. Zwłaszcza wynika to z tegoż, iż obiekty, jakie powstają są nie tylko do użytku klientów indywidualnych, lecz jeszcze dla wszystkich. Nadto wiele budynkó... zobacz szczegóły wpisu »

Dekoracje ślubne

Dekoracje ślubne »Dodano - 27.01.2021

Ślub jest jednym spośród najpiękniejszych momentów w życiu każdego zakochanego. Jest to niezwykłe oraz jedyne przypieczętowanie miłości. Stanowi to pierwszy, podstawowy krok do założenia rodziny. Ponadto jest to deklaracja na całe życie, a niniejszym samym świadczy o niesłychanie poważnym traktowaniu drugiej osoby. Ten... zobacz szczegóły wpisu »

Słodycze z całego świata

Słodycze z całego świata »Dodano - 30.03.2021

W życiu nie można nieustannie odmawiać sobie przyjemności. Oczywiście nie oznacza to, iż człowiek ma non stop ulegać swym słabościom. Aczkolwiek nie można przesadzać w żadną stronę. Dlatego jeżeli uwielbia się słodkości to jak najbardziej warto je jadać. Dobrze poznawać smaki nie tylko te dostępne w Polsce, ale również... zobacz szczegóły wpisu »

Kasetony reklamowe nowy sącz

Kasetony reklamowe nowy sącz »Dodano - 30.11.2021

Aby podwyższyć rozpoznawalność własnej działalności, produktu bądź też działalności potrzeba, zainwestować jest w kompetentną oraz czytelną formę reklamy. Dla wszystkich klientów spośród Nowego Sącza oraz okolic najkorzystniejszym wyjściem jest możliwość zaprezentowania się na fachowym bilbordzie. Przejrzysta forma, św... zobacz szczegóły wpisu »

Nieruchomosci rzeszów

Nieruchomosci rzeszów »Dodano - 02.12.2021

Jeżeli na naszej drodze zjawi się coś skomplikowanego to znaczące, by zdawać sobie sprawę z tego, iż nie jest się w tym samemu. W dowolnej chwili tak właściwie można zwrócić się o pomoc do rodziny czy znajomych. Poza niniejszym ogromnym źródłem informacji jest internet. Ponadto za jego pośrednictwem można odnaleźć eksp... zobacz szczegóły wpisu »

Telecom

Telecom »Dodano - 17.02.2023

Telecom to jeden z podstawowych sektorów gospodarki, jaki odgrywa jeszcze ogromniejszą rolę w naszym życiu. Dzięki innowacyjnym technologiom oraz usługom telekomunikacyjnym, ludzie na całym świecie są w stanie łączyć się ze sobą w sposób bezprecedensowy. Działalności telekomunikacyjne, niniejsze jak BT, Virgin Media cz... zobacz szczegóły wpisu »